444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ASKF’DAN SPOR VE SPORCU DOSTU BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ

ASKF’DAN SPOR VE SPORCU DOSTU BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulunu makamında ağırladı. Başkanımız spora ve sporcuya verilen desteğin aralıksız süreceğini kaydetti.

Amasya ASKF Başkanı Şerafettin Aykaç U 19 kategorisinde ligi 3. Olarak tamamlayan Suluova Belediye Spor ’un 3. Lük kupasını, Futbol İl Temsilcisi Sedat Çalışır ise Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a amatör spor kulüplerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür plâketini takdim etti.

Beraberindeki ASFK Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Belediye Başkanımız Fatih Üçok’u makamında ziyaret eden ASFK Başkanı Şerafettin Aykaç ile Genel Sekreter Telat Çalışır, Suluovalı gençlere sportif ve kültürel faaliyetlerde yatırımlar yaparak onlara yeni ufuk ve alanlar kazandırdığı için teşekkür ederek plaket takdim etti ve Suluova’da ki spora yapılan yatırımların Amasya il genelinde de büyük bir memnuniyet kazandığını ve örnek teşkil ettiğini söyledi.

Ziyarette Suluova Belediye Spor Kulübü Başkanın Mustafa Çolak, Sebat Spor Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aktaş, Spor İlçe Müdürü A. Kadir Saraç ve Federasyon Yöneticileri yer aldı.

“Sevinçliyim, çünkü gençler bizim geleceğimiz”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok yaptığı açıklamada, “Bizler Belediye olarak her zaman amatör takımlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sevinçliyim, çünkü gençler bizim geleceğimiz. Bizleri plaketle ödüllendiren Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şerafettin Aykaç ve yönetimine teşekkür ederim.” dedi.

Suluova bölgesinin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin yanı sıra mevcut genç nüfusu dolayısıyla önemli bir sporcu potansiyeline de sahip olduğuna dikkat çeken Başkanımız Fa Fatih Üçok, “bu potansiyelimizi ortaya çıkarıp en verimli şekilde değerlendirmek, gençlerimizin önünü açmak için belediye hizmetlerimizin yanında önemli oranda kültürel ve sportif faaliyetlere de destekler sağlıyoruz. Kültürel ve sportif alanlarımızın sayısını ve niteliklerini arttırıyoruz. Gençlerimize maddi ve manevi desteklerimizin yanı sıra belediyemiz bünyesinde kurduğumuz spor kulübümüz vasıtasıyla da yüzlerce gencimizi kötü çevre ve alışkanlıklardan ayrıştırarak daha faydalı ve sağlıklı spor ve de kültürel faaliyetlere yönlendiriyoruz. Amacımız elbette ki sağlıklı ve başarılı nesillerdir” şeklinde konuştu.

Ziyaret, Başkanımız Fatih Üçok ile ASKF Başkanı Şerafettin Aykaç ve yönetim kurulu üyeleri yürütülen ve planlanan sportif faaliyet ve tesisler hakkında bilgi alış verişinde bulunmaları ile son buldu.