444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

İlçemizin ihtiyacını karşılayacak olan depolanmış içme sularını arıtmak için çalışmalarına başlanan İçme Suyu Arıtma Tesisi deneme sürecini başarıyla gerçekleşti. Şebekeye yeni sistemden arıtılmış su verilmeye başlandı.

İnşaat çalışmaları tamamlanan İçme Suyu Arıtma Tesisimiz deneme sürecinin ardından şebekeye yeni sistemden arıtılmış su vermeye başlandı.

Toplam 8500 metrekare alan üzerine Oğulbağı mevkiine kurulan ve 10 Milyon 10 bin TL + Kdv bedel ile ihale edilerek inşaat çalışmalarının tamamlanmasının arından deneme sürecini de başarıyla geçen İçme Suyu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “2022 yılı Suluova yılı olacak.” demiştik. Sözünü verdiğimiz bir projemizi daha bitirmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçme Suyu Arıtma Tesisimizde açılış töreni öncesinde açık kaynaklardan alınan 110 lt/Sn’ lik suyu sorunsuz bir şekilde arıtmaya hamdolsun ki başladık. Belediyemiz öz kaynağı ile kısa sürede yapımını tamamladığımız bu Modern Tesisimiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Gelecek nesillere daha modern, temiz ve daha yaşanılabilir bir Suluova bırakmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. “ dedi.