444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

AMBALAJ ATIKLARI TOPLANIYOR

23 Ekim 2017
AMBALAJ ATIKLARI TOPLANIYOR

Belediyemiz ve AKAB işbirliğiyle ambalaj atıklarının kaynağından ayrıştırılması ve geri kazanılması projesi kapsamında, kâğıt, plastik, metal ve cam şişelerin geri dönüşümü için şehrin çeşitli yerlerine Ambalaj Atığı Toplama Kumbarası konuldu.

Belirli bir program dâhilinde İlçemizde atığın oluşturduğu yerler olan marketler okullar kamu kurumları vb. diğer yerlerden alınan ambalaj atıkları (kâğıt, karton, plastik, cam metal) AKAB toplama ayrıştırma tesislerine aktarılarak geri dönüşüm sistemi sayesinde ekonomiye yeniden kazandırılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarında Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlk etapta toplu konutların bahçesi, eski nizamiye, orta cami önü, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Arguma Park ve Milli İrade, Demokrasi Meydanına konulacak olan mavi renkli geri dönüşüm konteynırlarına hemşehrilerinden evsel çöp atmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini dile getirerek, Atıkların tekrar kullanımının ötesinde bunların fiziksel, kimyasal veya biyokimyasal yöntemlerle başka ürünlere veya enerjiye çevrilmesine geri kazanım denildiğini söyleyen Başkanımız Fatih Üçok, “Geri kazanımla doğal kaynaklarımız korunur, enerji tasarrufu sağlanır, ekonomiye katkı sağlanır, çöplüğe giden atık miktarı azalır ve geleceğe yatırım yapılır. Suluova Belediyesi olarak şimdi de bu uygulamayı ambalaj atıkları için başlatıyoruz. Dedi.

“Çocuklarımıza Temiz Bir Suluova Bırakmalıyız”

Başkanımız Fatih Üçok açıklamalarının devamında ise; “Ambalaj atıkları toplama ve geri dönüşüme kazandırma projesi kapsamında AKAB Yeşilırmak Geri Dönüşüm ve Enerji ile yapılan sözleşmemiz sayesinde Kentimizin çeşitli yerlerine yerleştirdiğimiz kumbaralar ile kullanılmayan kâğıt, plastik, metal ve cam şişelerin geri dönüşümünü sağlayacağız. Böylece çevremizi temiz tutarken ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş olacağız. Amacımız ve hedefimiz, çocuklarımıza temiz bir Suluova bırakmak.” İfadelerini kullandı.