444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

AMASYA TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

14 Kasım 2019
AMASYA TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi, turistik ve kültürel değerler bakımından büyük bir potansiyele sahip olan Hoşgörü Kenti, Ferhat ve Şirin’in Sevda Başkenti Amasya Tanıtım Günleri Programı Başladı.

ADEF tarafından organize edilen Amasya ve İlçelerinin yöresel ürünlerini ve Kültürünü İstanbullularla buluşturan “Amasya Tanıtım Günleri”nin ilki Yenikapı’da başladı.

İstanbul Yenikapı’da düzenlenen “Amasya Tanıtım Günleri”nin açılış törenine, Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Hasan Çilez , Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayici ve işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Stantlarımızı ziyaret ederek hemşehrilerimiz ile hasbihal ettik.  Amasya Günleri kapsamında 4 gün boyunca İstanbul çevresindeki gurbetçi hemşehrilerimizle beraber olacağız. Gönül Belediyeciliği projelerimizi, incelemek ve fikirlerini bizimle paylaşmak isteyen tüm hemşehrilerimizi 19 Kasım akşamına kadar açık kalacak olan Suluova standımıza davet ediyorum. Değerli hemşehrilerimizi, tüm Amasya halkını, doğduğumuz topraklardan, doyduğumuz topraklarda bir araya gelmek, hasret gidermek, sohbet etmek, kültürümüzü yaşamak için, birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmek adına bu güzel etkinliğe vesile olan  tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu. 

Halk Oyunları gösterisi ve Stant Ziyaretleri ile devam eden programın ilk bölümü protokol konuşmaları ve kurdele kesimi ile sona erdi.