444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

AFAD EĞİTİMİ VERİLDİ

31 Mart 2021
AFAD EĞİTİMİ VERİLDİ

İlçemizde yaklaşık 20 bin kişiye eğitim verilecek, Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi başladı.

Belediyemize ait Kültür Merkezinde gerçekleşen eğitime; İlçe Kaymakamı Abdullah Şen’in yanı sıra ilçede görev yapan ilçe protokolü katıldı.

Eğitim programının ilk kısmında Belediyemiz İtfaiye Müdürü Mehmet Özgan, Afet Farkındalık Eğitimi, AFAD Gönüllülük Sistemi ve Türkiye Afet Müdahale Planı’nı anlattı.
Ayrıca eğitimde, deprem, sel, heyelan, fırtına, hortum, çığ gibi doğal afetler ile yangınlar gibi acil durumların öncesinde alınması gereken tedbirlerin afetin boyutunu önlemesi açısından önemine dikkat çekildi. ‘Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler’ ve ‘Deprem Sonrası İlk 6 Saatte Yapılacaklar’ konularının üzerinde duran Özgan, eğitimde ‘Afet ve Acil Durum Çantasının olası afet durumu öncesinde hazırlanmasının önemine değindi.

Afete hazırlık, afet anında yapılması gerekenler ve afetler sonrası yapılması gerekenler, arama kurtarma, yangın, ilkyardım, kurtarma teknikleri, sığınaklar ve ikaz alarm gibi konuların teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı eğitim, sivil savunma ve servisleri konusu ile tamamlandı.