444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

4. ETAP TOKİ HAK SAHİPLERİ BELİRLEME KURASI SONUÇLARI

09 Mayıs 2018
4. ETAP TOKİ HAK SAHİPLERİ BELİRLEME KURASI SONUÇLARI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İlçemize inşa edilecek 352 konut’un hak sahipleri kura çekilişi ile belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Belediyemiz iş birliği ile Yeni Mahalle Başkent Sitesi üstündeki arazisine yapılacak olan 4. Etap Toki Konutları’nın kurası için Mahmut Demir Kapalı Spor Salonunda program düzenlendi. Programa Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Başkan Yardımcımız Adem Cılız ve çok sayıda hemşehrilerimiz katıldı.

TOKİ ile Suluova Belediyesi işbirliğinde ilçemiz de yaptırılan 104 metre kareden oluşan 170 adet 2+1 konut ile 134 metre kareden oluşan 182 adet 3+1 konut olmak üzere toplamda 352 adet konut için kura çekimi yapıldı. 4. Etap TOKİ konutları için toplamda ise 496 adet başvurunun yapıldığı bildirildi.

Verdiğimiz sözün mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Tüm hak sahiplerine hayırlı olsun temennilerinde bulundu,

‘Suluova’yı kent görünümüne kavuşturacağız’ sloganımızla yola çıktıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok ‘Şehir kimliği olsun ve bunun içerisinde de mevcut yapı stokumuzu yeniden gözden geçireceğiz. Özellikle nitelikli konut noktasında Suluovamızda en az bin tane konutu TOKİ işbirliğinde yapıp hak sahiplerine vereceğiz’ dedik, bu sözümüzü tuttuğumuz için çok mutluyum. 3. Etap 670 Adet TOKİ konutunu Ağustos ayında teslimini yapacağız, 4. Etap TOKİ Konutlarını da 20 ay sonra teslimini yapacağız.Nitelikli, konut çok önemlidir. Şayet biz Suluova olarak çok daha önceki yıllarda nitelikli konut yapmış olsaydık, ilçemizden göç olmazdı. Biz göreve gelinde TOKİ işbirliğinde ilçemize nitelikli konut kazandırmak için Suluova’yı şantiyeye çevirdik. Bizimle beraber özel sektörde ilçe genelinde bine yakın nitelikli konut yaptı. Bu sayede ilçemizdeki eski konutlar yenileniyor, halkımız nitelikli konutlara kavuşmuş odlu. Bu güzel bir gelişme.Suluova da 15 bin konut stoku var. Bunun yarıdan fazlası 2007 deprem yönetmeliğinden önce konutlardır. Bu tarihten sonra ilçedeki konutlara bri standart ve kalite geldi. Bu değişim ve dönüşüm devam edecek. Bu gelişmeler bizim zenginleştiğimizin ve ekonomik gelirimizin de arttığının bir göstergesidir. Aynı zamanda şehrimizdeki ekonomik gelişmenin ve nüfus artışının göstergesidir. Eğer bir şehirde konut yapılmıyor ve alınıp-satılmıyorsa o şehirde nüfus ve ekonomik hayat gerilemeye başlamış demektir.Kazancımızı Suluova’da değerlendirmeliyiz. Suluova’da kazanıyorsak yatırımı da mutlaka Suluova da yapmamız lazım. Ayrıca alış verişimizi Suluova esnafımızdan yapmamız lazım. Hep birlikte Suluova esnafına sahip çıkmamız lazım. Suluova şehirleşme yolunda koşar adımlarla gidiyor. Bir hayalimiz vardı, kocaman bir şehir meydanı olan, parkları olan, kamu binaları ve konut stoku yenilenmiş, hereksin yaşamaktan keyif aldığı bir Suluova hayalimizi Allah’a şükürler olsun ki sizlerinde destekleri ile gerçekleştirdik. Değişim ve dönüşüm devam ediyor, sizlerde destek verir ve Suluova ya sahip çıkarsanız Suluovamız hak ettiği konuma gelecektir.” Dedi.

Kura çekimi Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un 2+1 ve 3+1 dairelerden üçer tane kura çekmesi ve sahiplerine hayırlı olsun dileklerini iletmesiyle başladı. Programa yoğun ilgi gösteren hemşehrilerimiz kura çekiminde isimleri okunmasıyla birlikte büyük sevinç yaşadı.

Kura Sonuçları

2+1 Konut Kura Sonuçları

3+1 Konut Kura Sonuçları