444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

15 TEMMUZ MESAJI

14 Temmuz 2020
15 TEMMUZ MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Bizler hiçbir şart ve şekil altında esareti asla ve asla kabul etmeyen şanlı Türk milletiyiz. Vatanımız toprakları uğruna canlarını ortaya koyan, sayısız zaferler kazanarak tarih yazan şanlı ecdadın torunlarıyız. Dün, her türlü hainliği yaparak bizi bölmeye çalıştılar fakat karşılarında dimdik duran Türk milletini buldular. Bugün 15 Temmuz’da hainliklerine hainlik katarak yine denediler yine karşılarında Türk milletini buldular. Dün başaramadılar, yarın da başaramayacaklar. Çünkü mensubu olmaktan onur duyduğum bu aziz millet devletiyle birdir ve tek yürektir. Hain kalkışmanın yaşandığı 15 Temmuz gecesinde kalpleri bayrak ve vatan aşkıyla yanıp tutuşan bu aziz millet, bölünmeyeceğimizi, yıkılmayacağımızı içerde ve dışarıdaki tüm düşmanlara en sert şekilde bir kez daha göstermiştir. Devletimizin milletiyle birlikte dik ve kararlı duruşu sayesinde, daima büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin önünde Allah’ın izniyle kimse duramayacaktır” dedi.

“Şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

Başkanımız Fatih Üçok “Hain darbe girişimine karşı toplumun tüm kesimlerinin verdiği ortak demokratik tepki ve mücadelenin öneminin altını çizerken, darbe girişimini gerçekleştirenleri ve destek verenleri bir kez daha lanetliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” şeklinde belirtti.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ayrıca 15 Temmuz gecesinin dördüncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe tüm Suluova halkını davet ederek “O gece tarih yazan şehitlerimizi ve kahramanlarımızı bir kez daha anmak üzere gerçekleştireceğimiz etkinliklere tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.